Fotowoltaika

Jednym z podstawowych źródeł energii odnawialnej jest Słońce. Praktycznie wszystkie źródła energii odnawialnej opierają się o energię słoneczną, ale tylko fotoogniwa w panelach słonecznych zamieniają bezpośrednio energię słoneczną w elektryczną. Energia słoneczna ma ogromny potencjał, a instalacje do pozyskiwania energii ze słońca są 

 

SZCZEGÓŁY

PANELE FOTOWOLTAICZNE

Do instalacji pompy ciepła jako źródła taniego, ekologicznego ogrzewania domu nikogo już nie trzeba namawiać. Można jednak pokusić się o dalsze zmniejszenie kosztów utrzymania domu uzupełniając instalację pompy ciepła o ogniwa fotowoltaiczne, przetwarzające energię słoneczną w elektryczną.
 
Realne oszczędności dzięki fotowoltaice - jak to wygląda w praktyce
Dla przykładu: Gruntowa pompa ciepła ogrzewając dom o powierzchni ok. 150 mkw. i przygotowując ciepłą wodę dla 4 osobowej rodziny zużywa rocznie ok. 4800 kWh energii elektrycznej. Tyle samo mniej więcej prądu wytworzy instalacja fotowoltaiczna o mocy 5 kWp. Ponieważ ilość energii produkowanej przez ogniwo fotowoltaiczne jest większa latem, a mniejsza zimą zasilanie prądem pompy ciepła nie jest równomierne przez cały rok. Rozwiązaniem tej dysproporcji jest tzw. bilansowanie zapotrzebowania na energię w ciągu roku i półroczny okres rozliczania się z zakładem energetycznym.
Oznacza to, że większa ilość prądu wytworzonego latem wystarczy na zaspokojenie naszych potrzeb i pozwoli na przekazanie nadwyżek prądu do zakładu energetycznego, który następnie odliczy je od energii przekazanej nam zimą. Taki półroczny sposób rozliczenia zakupu i sprzedaży energii przez zakład energetyczny jest jedną z najważniejszych kwestii, które zostały wprowadzone do projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii.

Zalety paneli fotowoltaicznych:

PLANOWANIE

NIEWYCZERPALNE ŹRÓDŁO ENERGII

Produkcja energii odbywa się przez cały rok, nawet zimą i przy pochmurnej aurze, przy wykorzystaniu światła rozproszonego.

 

BEZAWARYJNOŚĆ

Panele zachowują swoje parametry techniczne przez wiele lat eksploatacji.

BEZOBSŁUGOWE

Łatwa i prosta obsługa, sprawia że uzyskanie energii z paneli słonecznych nie wymaga naszej ingerencji.

 

Kontakt

Z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie bezpłatną wycenę i odpowiemy na wszelkie pytania. Zapraszamy do kontaktu:

NAPISZ DO NAS