INFORMACJE OGÓLNE

PELLUX 200 Touch to czysty, bezpieczny i niemal bezobsługowy system grzewczy z kotłem na pelet. Urządzenie znajduje zastosowanie zarówno w domach jedno- i wielorodzinnych oraz w obiektach handlowych i usługowych.

W skład zestawu, obok kotła PELLUX 200 Touch, wchodzą również: palnik peletowy PBMAX 20, system podający paliwo oraz zasobnik peletu o pojemności 300 lub 500 litrów. Decydując się na ten zestaw można zapomnieć o codziennych wizytach w kotłowni, noszeniu i dorzucaniu paliwa każdego dnia, a także o stałym dozorowaniu pracy kotła. W okresie szczytowego zapotrzebowania na ciepło, jeden pełny zasyp paliwa pozwala na około 7 dni nieprzerwanej pracy, a w przypadku budynków o mniejszym zapotrzebowaniu - jeszcze dłużej!

Nowoczesny kocioł PELLUX 200 Touch, przeznaczony do współpracy ze zrzutkowym palnikiem peletu, wyróżnia się niezwykle bogatym wyposażeniem standardowym, gwarantującym komfort użytkowania. PELLUX 200 Touch wyznacza zupełnie nowe standardy:

 • wbudowania pompa obiegowa c.w.u. zapewnia podgrzew ciepłej wody użytkowej w zewnętrznym zasobniku c.w.u.;
 • panel dotykowy z wyświetlacze LCD pozwala na przyjazny dla użytkownika sposób sterować parametrami pracy kotła i instalacji, takimi jak: temperatura c.w.u., temperatura c.o., harmonogram czasowy i wiele innych;
 • automatyczny system sterowania pogodowego, zawierający czujniki temperatury zewnętrznej oraz czujniki temperatury wody grzewczej;
 • obsługa dwóch obiegów grzewczych lub zamiennie - jednego obiegu grzewczego i zaworu ochrony powrotu z siłownikiem;
 • konstrukcja wymiennika kotła oparta o płomieniówki wyposażone w turbulatory;
 • automatyczne czyszczenie wymiennika kotła;
 • duży pojemnik na popiół (usuwanie popiołu wymagane tylko raz na ok. 5 tygodni).

Zastosowanie: domy jedno- i wielorodzinne, obiekty handlowe i usługowe (hotele i pensjonaty) o powierzchni 150-250 m2. Optymalnie dobrana wysokość kotła (150 cm) pozwala na montaż w pomieszczeniach o stosunkowo niskim stropie. Większość podłączeń hydraulicznych jest łatwo dostępnych od góry urządzenia. Przemyślane rozwiązania maksymalnie upraszczają montaż palnika peletu na drzwiczkach kotła. Kocioł PELLUX 200 Touch może współpracować z innymi źródłami ciepła np. kolektory słoneczne, kominek z płaszczem itp.

KOMFORT I PROSTA OBSŁUGA

Dotykowy wyświetlacz to urządzenie wykonane w zaawansowanej technologii, które kontroluje proces spalania w kotle PELLUX 200 Touch. Ten mikroprocesorowy regulator nowej generacji pozwala na:

 • intuicyjną i prostą obsługę;
 • korzystanie z wielu przydatnych funkcji systemu;
 • korzystanie z atrakcyjnego wyświetlacza, na którym podawane są informacje w postaci czytelnych ikon;
 • komfort poprzez współpracę ze zdalnym sterowaniem lub możliwość rozbudowy instalacji c.o. i wiele innych;
 • możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły: sobdę lambda, mieszacze, bufor itp.

STEROWANIE PRZEZ INTERNET!

PELLUX można sterować z dowolnego miejsca na świecie. Moduł internetowy BIA24.net umożliwia zdalny dostęp do bieżących informacji o systemie grzewczym oraz zmianę jego parametrów za pomocą każdego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę internetową. W aplikacji możemyzwiększyć bądź zmniejszyć temperaturę centralnego ogrzewania, sterować temperaturą ciepłej wody użytkowej i modyfikować harmonogram czasu pracy kotła

Image